DOLAR 28,9248 0.03%
EURO 31,2056 0.16%
ALTIN 1.884,840,07
BITCOIN %
İstanbul
11°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu: (2)

Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu: (2)

ABONE OL
25 Ocak 2023 14:00
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu: (2)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerini işaret ederek, “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Seçim kanunlarında geçen yıl yaptığımız değişikler 14 Mayıs 2023’te hukuken geçerlidir.” dedi.

Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Türk’ün ekmeğini yiyip gavurun kılıcını sallayan kokuşmuşları Türk milletinin asla affetmeyeceğini söyledi.

ABD’de yayımlanan Foreign Policy’nin “seçimlerin kan gölüne döneceğine” ilişkin 1 Ocak 2023 tarihli bühtan açıklamasından sonra İngiliz The Economist’in “Türkiye’nin felaketin eşiğinde olduğunu” ahlaksızca iddia ettiğini belirten Bahçeli, bunların, aleyhlerine kurgular yapan küresel üst aklın ve melanetle çizilen büyük resmin tercümanı karanlık odakların husumet aparatları olduğunu ifade etti.

Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri ufukta belirdiği andan itibaren zehirli yılanlar deliklerinden birer birer sürünerek dışarı çıkmaya başlamıştır.” diye konuştu.

Bahçeli, ABD Başkanı Biden’ın, muhalif liderleri açıkça destekleyerek “otokrat” diye iftira attığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle devirmekten bahsettiğini, Erdoğan’ın bedel ödemesi gerektiğine vurgu yaptığını aktararak, “Cumhurbaşkanımıza bedel ödetmeye kalkışan tamı tamamına 85 milyon Türk vatandaşını karşısında bulacak, soysuz cüretinin ağır sonuçlarına katlanacaktır. İşte meydan işte millet, işte meydan işte er, kendine güvenen durmasın gelsin beri.” sözlerini sarf etti.

Vatana, devlete sahip çıkacaklarını ifade eden Bahçeli, “Al bayrağımızı yere düşürmek için ortam yoklayanları, pusuya yatanları, el ovuşturanları, gözcülük yapanları cumhurun muktedir ve muazzam iradesiyle ezip geçeceğiz. ABD, Türkiye’deki seçimleri ‘güç bende’ şımarıklığının yanında, zillet ittifakı aracılığıyla karıştırmak, bulandırmak, milletin takdir ve teveccühünü tahrip etmek peşindedir.” dedi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kılıçdaroğlu’nun sistematik ve süreklilik içinde Türkiye’de demokrasinin olmadığını beyan etmesi, ne idüğü, nereye hizmetkarlık yaptığı muamma olan selamsız Babacan’ın Davos’a gidip ‘Dışarıdan bakıldığında Türkiye’de seçimin hala olmasına şaşıranlar var.’ demesi, emperyalizme kul köle olmuş Truva atlarının klasikleşmiş ezberidir. Madem demokrasi yoksa, madem seçimlerin yapılmasına şaşıranları görüp tanıdıysanız, ülkemizde nasıl gezebiliyor, nasıl siyaset yapabiliyor, sabah akşam nasıl ihanete methiye düzebiliyorsunuz? Zillet ittifakının ağzı zalimlerin ağzıdır. Zillet ittifakını oluşturan her partinin üslubu, Türkiye’ye zincir vurmak için hazırda bekleyen çaşıtların, çürüklerin, haçlı emeli taşıyanların, Türkleri Anadolu’dan çıkarmak için plan üstüne plan yapan firavun lobisinin kirli üslubudur. Bizim üslubumuz, usulümüz, uygarlığımız, unvanımız, dünümüz, bugünümüz Türk’tür, bize boyun eğdirip yerimizden yurdumuzdan çıkaracak şerefsizler korosunun muvaffak olabilmesi sadece masaldan ibarettir.”

“Bu saldırganlığı kınamak yetersiz”

MHP Lideri Bahçeli, “Türk” demenin, “İslam” demek olduğunu belirterek, “Yedi düvele, özellikle İsveç hükümetine hatırlatırım ki Allah tektir, ordusu Türk’tür. İsveç’te geçen Cumartesi günü, bir sapık, bir manyak, bir şeytan piyonu Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde tüm uyarılara rağmen yüce kitabımızı yakmıştır. Bu azgın provokasyonu, bu nefret saçan eylemi ifade ve düşünce özgürlüğü olarak tevil edenler de aynısıyla suç ortağıdır.” şeklinde konuştu.

İsveç ve Finlandiya gibi İskandinav ülkelerinin ABD’nin dublör ülkeleri olduğunu ifade eden Bahçeli, Viking mantığının ABD’nin kovboy aklıyla bir ve beraber olduğunu söyledi.

Bahçeli, “Danimarkalı Rasmus Paludan isimli bir alçağın eline çakmak tutuşturup Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını kışkırtanlar, bunu da Türkiye Büyükelçiliği önünde yaptıranlar çok sinsi ve silindir bir siyasetin tasarımcılarıdır. Kukla yakmış, kuklacılar da planlamışlardır. Kur’an-ı Kerim’in yakılması dini ve manevi hassasiyetlerimize kast eden bir saldırganlıktır. Bu saldırganlığı kınamak gerçekten yetersizdir.” değerlendirmelerinde bulundu.

Bu ağır provokasyonun ardına iliştirilen siyasi hedefleri, bazı ihtimalleri dikkate alarak görmek ve göstermek durumunda olduğunu dile getiren Bahçeli, ilk ihtimalin; İsveç’in, kriz ve kaotik bir ortamın yaratılmasıyla birlikte NATO üyeliğinin sonlanmasına veya askıya alınmasına çanak tutulması söyledi. Bahçeli, “Rusya ile Ukrayna arasında süregelen çatışmaların Kuzey Avrupa’ya sıçrama tehlikesi karşısında endişeye kapılan İsveç’in tahammülü olmayan bir kriz çıkararak Türkiye’nin tepkisini çekmeyi, bu sayede de Türkiye’nin reddiyle NATO üyeliğinin olumsuz sonuçlanmasını hedeflediği akla yatkın bir seçenek olarak karşımızdadır.” şeklinde konuştu.

Bu konuda ikinci ihtimalin ise John Bolton’ın da gündeme getirdiği Türkiye’nin NATO’dan dışlanması amacıyla siyasi ve diplomatik bir iklimin oluşmasına destek vermenin, İsveç ve Finlandiya’nın üyeliğine mesafeli duruşun faturasını eşgüdüm halinde Türkiye’ye çıkarmak olduğunu anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu amaca yönelik adımlardan birisi terör örgütlerinin tahrik ve ihanet kampanyasının ilerletilmesi, diğeri de mukaddesatımıza vandal bir saldırının tertip ve tezahür etmesi için ortam açılmasıdır. İki ihtimal de faşist, ırkçı, İslamofobi ve demokrasi karşıtıdır. Aslında hedef sadece Türkiye değil tüm İslam alemidir. Hedef bir yönüyle medeniyetler kutuplaşmasını sertleştirmektir. Bu saatten sonra İsveç’in NATO üyeliği suya yazılmış yazı kadar güncel bir konu olmaya müstahaktır. MHP, kitabımıza el uzatan, buna hizmet eden, göz yuman, ortam hazırlayan kim olursa olsun, hem bu dünyada hem de Mahkemeyi Kübra’da mutlaka hesaplaşacak, bunlara asla taviz vermeyecektir. Viking uzantıları ardına efendilerini alsa da Türk’ün töresini, İslam’ın sancağını, mukaddesatımızın onurunu zedelemeye güç yetiremeyecektir. Türkiye’nin NATO üyeliğini tartışmaya açmak isteyenler varsa buyursun açsınlar, NATO ile doğmadık, NATO’suz da çok şükür ölmeyiz. Kur’an-ı Kerim bir kağıttan ibaret değildir. Müşrik zihniyetlerin bunu bilmesinde, nefret objesine dönüşmüş kafalarına yerleştirmelerinde yarar vardır.”

“Hepsi boşuna çırpınma”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacağını hatırlatarak, partisi ve Cumhur İttifakı’nın bu seçimleri tarihi bir önemde görüp canla başla hazırlandığını belirtti.

“Zillet ittifakı”nın henüz cumhurbaşkanı adayını bulup çıkaramadığını belirten Bahçeli, “26 Ocak 2023’te 11’inci altılı masa toplantısı İP’in ev sahipliğinde yapılacaktır. Kimi aday yapıp yapmayacakları, birbirlerine hangi yöntemlerle kazık atıp atmayacakları artık kendi bilecekleri bir şeydir. Milletimizin gündemi zillet değil; vatandır, bayraktır, bağımsızlıktır, 14 Mayıs demokrasi zaferidir.” diye konuştu.

Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın mimarının Cumhur İttifakı olduğunu vurgulayan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milli birliğin ve kardeşliğin adresi MHP ve Cumhur İttifakı’dır. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın tekrar aday olamayacağını iddia edenler hukuk cahili, dış tazyik ve destekli ayak takımıdır. Aynı şekilde 14 Mayıs tarihi dikkate alındığında, 31 Mart 2022’de kabul edilip 6 Nisan 2022’de Resmi Gazete’de yayımlanan 7393 sayılı kanunla seçim kanunlarında yapılan değişikliklerin seçimlerde geçerli olamayacağını açıklayanlar demokrasi kaçkını, hukuk tanımaz kifayetsizlerdir. Bunların hepsi boşuna çırpınmaktadır. Adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Seçim kanunlarında geçen yıl yaptığımız değişikler 14 Mayıs 2023’te hukuken geçerlidir.”

“MHP’ye ihanetin nedeni sanıyorum çok daha netleşmiştir”

Devlet Bahçeli, milletin iradesinden korkanların PKK’ya zeytin dalı uzatacak kadar kökünden ve değerlerinden uzaklaştığını söyleyerek, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Diyarbakır’da “Ben buraya rızanızı almaya geldim.”; “İYİ Parti’yi Türkler, Kürtler, Zazalar kurdu.” ve “Mesele silahlara veda, kan dökmeye tövbe etmekse, mesele her türlü musibetin karşısında çelikten sarsılmaz biz olmaksa, biz varız.” sözlerini sarf ettiğini aktardı.

Bir vesileyle siyasi ayrılık yaşadığı, İYİ Parti’de görev yapan bazı isimlerin bu sözleri nasıl hazmedeceklerini soran Bahçeli, şöyle devam etti:

“İP Başkanı’na ‘silahlara veda’ sözlerini kullandıran, bu siparişi veren hangi mihraklardır? Türk milletinin etnik kimliklerden oluşan kabile formatına dönüştürmenin neresi iyiliktir? Neresi temizliktir? Neresi milliliktir? Zillet ittifakı, İP Başkanı eliyle PKK’yla mütareke mesajı vermiştir. Kılıçdaroğlu’nun Türk ordusuna hakaretinden sonra İP Başkanı’nın bu ihanet açılımını seslendirmesi tesadüf değildir. Her dalda mendili, her tarlada ayak izi, her partide kötü hatırası bulunanların gerçek yüzü, gerçek niyeti, gerçek hedefi ayan beyan ortaya çıkmıştır. MHP’ye ihanetin, tarla kurultaylarının, imza kampanyalarının nedeni sanıyorum çok daha netleşmiştir. Biz biliyorduk, bununla birlikte herkes de görmüştür. Silahlara veda mesajını öncelikle düşünüp tavır geliştirmesi gerekenler bir zamanlar yan yana olduğumuz kişilerdir. İP Başkanı silahlara değil siyasete veda edeceği günlere eninde sonunda ulaşacak, bir daha da hiç kimseyi kandırmaya, aldatmaya, gülücükler saçarak gizli emellerini saklamaya yeltenemeyecektir.”

Bahçeli, konuşmasının sonunda “(Silahlara veda)yı konuşanlar hala ABD’de çevrilen kovboy filmlerinden Silahlara Veda’yı seyrediyorlar.” ifadelerine yer verdi.

Toplantının ardından salonda bulunanlara, üzerinde “Cumhuriyet’in 100. yılında 100 oy” yazılı kartların dağıtılmasını isteyen Bahçeli, kartların dağıtılmasından sonra “Cumhur İttifakı’nın bugünden itibaren en az 1500 oyu var demektir.” dedi.

Kartta, Devlet Bahçeli imzasıyla “Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayın. Her bir vatan evladına doğruları anlatın. Sefer bizden zafer Allah’tandır. Yolunuz, alnınız, bahtınız açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.” ifadeleri yer alıyor.

(Bitti)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
escort erzurum escort adana escort antalya escort bursa escort istanbul escort malatya escort gaziantep escort adana escort eskişehir escort

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler 2023deneme bonusudeneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu betist yeni giriş betorspin com giriş